Pogoda jutro Pogoda Poznań
199
Czytaty 2 POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
SPOTKANIE
Sobota 21 kwietnia 2018 g. 12.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
kwiecień
pnwtśrczptsond
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

"Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im baśnie. Jeżeli chcecie, aby były jeszcze bardziej inteligentne, czytajcie im jeszcze więcej baśni." Albert Einstein

CZYTATY, które odbywały się w Bibliotece Raczyńskich w ubiegłym roku dowiodły, że biblioteka jest świetnym miejscem na rozwijanie zainteresowań i więzi rodzinnych. W 15 spotkaniach wzięło udział ponad 700 osób, a wrażeń i wspomnień naszych czytelników nie jesteśmy w stanie zliczyć. Na pojawiające się od dłuższego czasu pytanie: kiedy kolejne CZYTATY? Odpowiadamy: w marcu! Cały czas będziemy utwierdzać w przekonaniu, że lektura nie tylko łączy dzieci i dorosłych, ale także jest pierwszym krokiem do lepszego poznania świata. W tym roku zapraszamy na wyprawę w świat baśni, a przy okazji będziemy m.in. tańczyć, sprawdzać, jak to się stało, że smok wawelski wybuchł oraz malować na wodzie. Zaprosimy na spotkanie z baśniami polskimi, baśniami świata, przypomnimy klasykę baśni, a także udowodnimy, że nawet w XXI wieku ciągle pisze się nowe baśnie.

Zaczynamy 10 marca spotkaniem Lech, Popiel i inni, podczas którego przypomnimy legendarne początki państwa polskiego, a także pokażemy makiety średniowieczne i sprzęty codziennego użytku. Naszymi gośćmi będą Tomasz Kruczek i Dale Taylor.

Z kolei 24 marca spotkaniem Na zielonej wyspie przeniesiemy się do krainy olbrzymów, leprechaunów i niezwykłych legend: do Irlandii. O Grobli Olbrzyma i innych śladach baśniowych stworów opowie Justyna Schramm, a wszyscy będą mogli spróbować sił w tańcu irlandzkim.

7 kwietnia - Bracia Grimm, Jaś i Baba Jaga. Dawno, dawno temu bracia Jakub i Wilhelm wędrowali po domach i zbierali opowieści… O tym, skąd się wzięły się jedne z najpopularniejszych baśni opowiedzą bajarze z grupy Baśnie Właśnie. Uczestnicy CZYTATÓW będą mogli także dowiedzieć się jak opowiadać baśnie i czy każdy może zostać bajarzem.

21 kwietnia uczestnicy spotkania dowiedzą się, co słychać w indiańskiej wiosce. Wspólnie wyruszymy na drugi koniec świata, przekroczymy ocean i znajdziemy się w bardzo kolorowym kraju - w Meksyku! A kraj ten, pełen kolorowych domów, rozśpiewanych i roztańczonych ludzi, skrywa wiele tajemnic i czarów... Dowiecie się jak według Huicholi powstał świat. Kto piekł tortille dla Watakame? W kim zakochał się Pan Żaba? Opowieści będą różnorodne i dynamiczne, kolorowe i pełne wyszukanych przypraw. Jak to w Meksyku :) Gotowi na wyprawę? Opowiada Szymon Góralczyk, na instrumentach gra Ewa Zaborowska, czyli grupa Karawana Opowieści.

Spotkania rozpoczynają się w o godz. 12.00 i odbywają w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności 19. Po wakacjach CZYTATY2 przeniosą się do Filii Naramowickiej. Jak na wszystkie imprezy w Bibliotece Raczyńskich, wstęp jest wolny.

• zobacz więcej informacji o Biblioteka Raczyńskich
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.