Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-7
VIII Charytatywny Koncert UAM POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
KONCERT
Poniedziałek 16 kwietnia 2018 g. 18.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
kwiecień
pnwtśrczptsond
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Akcja charytatywna na rzecz 6-letniego Jeremiego Boczko.

Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę – pisał angielski poeta Matthew Arnold. Słowa te oddają siłę rodzicielskiej miłości, poświęceń dnia codziennego i wyrzeczeń podejmowanych dla dzieci. W życiu bywa jednak tak, że oprócz szlachetnych intencji i uczuć potrzebne są również ogromne środki finansowe, by pomóc najbliższym. Z tego powodu studenci oraz pracownicy Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa zainaugurowali akcję charytatywną, w której pomagamy naszej koleżance – absolwentce Wydziału, a dziś pracownikowi Uniwersytetu w walce zdrowie jej dziecka.

6-letni Jeremi Boczko zmaga się z konsekwencjami zarażenia wirusem cytomegalii w trakcie życia płodowego. Jest on zazwyczaj niegroźny, to w organizmie takiego malucha może wyrządzić spore szkody. Wielomiesięczne leczenie przyniosło skutki, jednak wirus zdążył spowodować: małogłowie, wadę wzroku, padaczkę miokloniczną oraz czterokończynowe porażanie spastyczne.

Nie traci on jednak uśmiechu w codziennych zmaganiach ze swoją chorobą – dogoterapia, hipoterapia i inne formy rehabilitacji przynoszą znakomite rezultaty. Nie niwelują jednak porażenia spastycznego, które nie pozwala na pełny kontakt Jeremka z otoczeniem, gdyż uniemożliwia ruch celowy. Wyobraźcie sobie, że wasze mięśnie są nieustannie napięte do granic możliwości, a każdy ruch boli bardziej niż przy zakwasach po intensywnym wysiłku fizycznym. Tak właśnie wygląda codzienność Jeremiego, jednak możemy ją zmienić!
Kombinezon Molli Suits to dzieło szwedzkich badaczy, które poprzesz wszyte elektrody, pas z akumulatorami oraz odpowiednie oprogramowanie zmniejsza spastyczność mięśni. Od roku 2010 jest on używany w Szwecji, a od 2012 w całej Europie. W Polsce Jeremi ma szansę, by być jednym z pierwszych dzieci, które z niego skorzystają. Jednak koszt takiego zakupu przewyższa możliwości finansowe rodziców, gdyż jest to aż 20 000 złotych. Z tego powodu Władca Mórz potrzebuje naszej pomocy.

Odwiedźcie nas na www.facebook.com/pomozwladcymorz, a także www.zrzutka.pl/pomozwladcymorz i odmieńmy wspólnie los tego chłopca. Już wkrótce ogłosimy również kto zagra na koncercie finałowym naszej akcji, który odbędzie się w auli uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1 w dniu 16 kwietnia. Władco mórz meldujemy się pod twoje rozkazy - #PomóżWładcyMórz!

• zobacz więcej informacji o Aula UAM
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.