Pogoda jutro Pogoda Poznań
3622
Miejska Mila w Starym Browarze POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
EVENT
Niedziela 19 maja 2019
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
maj
pnwtśrczptsond
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

19 maja w Starym Browarze odbędzie się wyjątkowe, sportowe wydarzenie o charakterze charytatywnym. Trasa sztafety Miejska Mila (5 x 1609 m) prowadzić będzie przez Park i wnętrza Browaru. Głównemu wyścigowi towarzyszą dziecięcy bieg Gzuba i rywalizacja seniorów. Inicjatorem imprezy jest zespół Pomaganie przez Bieganie, a dochód z niej wesprze podopiecznych fundacji “Dar Szpiku”.

Start w Parku, okrążenie obiektu od strony ulic Ogrodowej i Ratajczaka, wbiegnięcie na parking podziemny od strony Kościuszki, wyścig przez Pasaż, finisz na Dziedzińcu - tak będzie wyglądała trasa majowego biegu sztafetowego Miejska Mila, organizowanego przez ekipę Pomaganie przez Bieganie i Stary Browar.

Pobiegnij w słusznej sprawie

Wyścig przez wnętrza centrum handlowego to niewątpliwa atrakcja dla wszystkich startujących, jednak organizatorzy podkreślają, że najważniejszy jest cel imprezy. Otwieramy Stary Browar w niedzielę niehandlową, 
aby... pobiegać! Podjęliśmy współpracę z Pomaganie przez Bieganie nie tylko ze względu na oryginalny pomysł organizacji biegu w przestrzeni Centrum - mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Browaru. Zaraziła nas energia Jarka Skiby, który jest zdeterminowany, żeby poprzez promocję sportu i aktywnego stylu życia wspierać jedną z najważniejszych w naszym kraju organizacji charytatywnych - “Dar Szpiku”. Fundacja im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” (a wraz z nią platforma wolontariacka Drużyna Szpiku) pomaga osobom chorym na nowotwory krwi, wspiera rodziny pacjentów, promuje profilaktykę i dołączanie do grupy dawców szpiku. Stary Browar współpracuje z Fundacją już od kilku lat. Dar Szpiku regularnie wspierany jest przez uczestników Klubu Starego Browaru. W czasie wiosennej edycji Klubu specjalnie dla Fundacji zlicytowano wielkanocne zające Starego Browaru. Bieg Miejska Mila dedykowany jest najmłodszym podopiecznym Daru Szpiku - dzieciom leczonym na oddziałach onkologicznych.

Ambasadorami inicjatyw Pomaganie przez Bieganie są m.in. Kasia Bujakiewicz, Joanna Jabłczyńska i prezenter telewizyjny Bartek Jędrzejak. Pomaganie Przez Bieganie to idealne połączenie - mówi Bartek Jędrzejak. Biegamy, sprawiając sobie przyjemność, dbając o zdrowie i jednocześnie pomagamy najbardziej potrzebującym. To tak niewiele a jednocześnie tak dużo. Zachęcam wszystkich wzięcia do udziału w tym biegu. Tym bardziej, że będzie to pierwszy w Polsce bieg po takim centrum jak Stary Browar. Będzie wesoło! - zachęca prezenter.

Najbardziej miejski sport

Bieganie stało się jednym z najpopularniejszych sportów miejskich i wiele osób właśnie tę formę aktywności wybiera jako hobby. Niezależnie od wieku i stanu wytrenowania każdy może rozpocząć przygodę 
z bieganiem - mówi Jarek Skiba, założyciel Pomaganie przez Bieganie i trener. Powodów, aby biegać jest wiele. Można trenować dla zdrowia, dla lepszego samopoczucia, dla przyjemności, dla rywalizacji 
z kolegą z pracy. Obecnie trudno jest nam wyobrazić sobie miasto, w którym nie ma nawet najmniejszej grupy entuzjastów tej dyscypliny.

W wyścigu Miejska Mila wystartują 5-osobowe sztafety, składające się minimum z 2 kobiet. Każdy zawodnik przebiegnie dystans 1609 m. Organizatorzy do startu zapraszają drużyny przyjaciół, zespoły firmowe, teamy sportowe i wszystkich fanów biegania. Zapisy nadal trwają na stronie czarnamila.pl. Głównej rywalizacji towarzyszy sztafeta Miejska Mila Senior dla 3-osobowych drużyn zawodników w wieku 60+. Ważną częścią imprezy będzie dziecięcy Bieg Gzuba. 
Najmłodsi biegacze zmierzą się z dystansem ok. 500 m. Wszystkie dzieci zostaną nagrodzone medalami i upominkami od Partnerów wydarzenia. To chyba najważniejszy symbol tej inicjatywy - dzieci pobiegną dla dzieci, aby pomagać swoim rówieśnikom dotkniętym poważnymi chorobami - podkreśla Jarek Skiba.

Wyścigom Miejskiej Mili w Starym Browarze będzie towarzyszył rodzinny piknik i wiele atrakcji.
--

Miejska Mila - bieg sztafetowy w Starym Browarze

19 maja, niedziela, godz. 9:00

Stary Browar, Poznań

Wydarzenia towarzyszące:
Sztafeta Seniorów
Bieg Gzuba
Rodzinny piknik

Zapisy do sztafety: https://czarnamila.pl/

Organizatorzy: Pomaganie przez Bieganie, Stary Browar

• zobacz więcej informacji o Stary Browar
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.