Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -1

Poznań: wiózł dzieci do kina autobusem z niesprawnym ABS. Dostał… 50 zł mandatu

KaT
wtorek, 20.02.2018 r.
godz. 08.32
KaT | wtorek, 20.02.2018 r., godz. 08.32
Poznań: wiózł dzieci do kina autobusem z niesprawnym ABS. Dostał… 50 zł mandatu
fot. WITD

Do zdarzenia doszło w piątek na terenie Poznania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1029 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kierowca autobusu, który właśnie dowiózł do jednego z poznańskich kin grupę dzieci, nie mógł ich odwieźć z tego miejsca. Po kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego okazało się, że konieczne  będzie zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. - Powodem zatrzymania było uszkodzenie układu hamulcowego przeciwblokującego się, czyli popularnego ABS-u. Wskaźnik ostrzegawczy świecił się pomarańczowym światłem, zwracając kierowcy uwagę na to uszkodzenie. Niestety bez reakcji zainteresowanego - wyjaśniają inspektorzy.

Ale niesprawny ABS nie był jedynym problemem. - Podczas dalszych oględzin stanu technicznego autobusu stwierdzono uszkodzenie, głębokie pęknięcie zewnętrznej części opony, na pierwszej, kierowanej, osi autobusu.

Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości… 50 złotych. Zakazano mu także dalszej jazdy z dziećmi. Mógł jedynie dojechać do warsztatu z prędkością maksymalną 60 km/h. Inspektorzy WITD apelują do organizatorów wycieczek i rodziców, by zgłaszać przejazdy autobusami do inspekcji transportu drogowego. - Jazda z uszkodzonym systemem ABS i rozerwaną oponą, jak w opisanym przypadku, nie wróżą dobrze przejazdowi. Sam kierowca, jeśli nie myśli, to po prostu nie zareaguje, bo mandat pięćdziesięciozłotowy go nie powstrzyma - kończą.

Reklama