Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

„Wieszak dla biskupa” - kobiety protestowały pod kurią

j
niedziela, 18.03.2018 r.
godz. 16.00
j | niedziela, 18.03.2018 r., godz. 16.00
„Wieszak dla biskupa” - kobiety protestowały pod kurią
fot. Halina P.

W niedzielę Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował demonstracje pod siedzibami archidiecezji i diecezji. Akcja odbyła się również w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
16°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Akcja „Słowo na niedzielę - Wieszak dla biskupa!”, która organizuje Ogólnopolski Strajk Kobiet wraz ze środowiskami prokobiecymi to pokłosie komunikatu wydanego przez Konferencję Episkopatu Polski w sprawie rozpoczęcia procedowania w polskim Sejmie projektu zakazu aborcji ze względu na nieusuwalne wady płodu. Projekt trafi pod obrady Sejmu już w najbliższy poniedziałek.

Nie mając nic przeciwko wierze i wiernym, w niedzielę 18/03 idziemy pod siedziby archidiecezji i diecezji, czyli urzędów opresyjnej instytucji, której dyktaturę znosiłyśmy już dostatecznie długo. Która jest źródłem nienawiści, pogardy i przemocy wobec kobiet. Dla której fałszywie pojmowana „tradycja” i „moralność” jest ważniejsza od tego, że codziennie jesteśmy gwałcone i zabijane. We własnych domach. W imię świętości nierozerwalnego małżeństwa. Która nie spocznie, póki nie zamieni naszego życia w ostateczne piekło. W bólu mamy żyć, rodzić i umierać.  Dość tego! - informują organizatorki akcji.

Kiedy po pierwszym Ogólnopolskim Strajku Kobiet 3 października 2016 PiS wycofał się z projektu całkowitego zakazu aborcji, bez najmniejszej żenady poinformowano nas, że „Episkopat upoważnił posłów do wycofania projektu” (Krystyna Pawłowicz). Tym bardziej nie będziemy udawać, że nie wiemy, kto tym rządzi. Episkopacie, odwołaj swoje pieski! - mówi Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Akcja w Poznaniu odbyła się pod kurią na Ostrowie Tumskim.

Reklama