Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2
Reklama

Będzie hala lekkoatletyczna na Golęcinie. Ogłoszono przetarg

sw
niedziela, 15.04.2018 r.
godz. 15.38
sw | niedziela, 15.04.2018 r., godz. 15.38
Będzie hala lekkoatletyczna na Golęcinie. Ogłoszono przetarg
fot. fot. POZIM

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa hali lekkoatletycznej na Golęcinie. Inwestycja wiąże się z wydatkiem kilkudziesięciu milionów zł.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Firma, której uda się zwyciężyć właśnie ogłoszony przetarg, nim przystąpi do budowy obiektu, będzie musiała dokonać rozbiórki stojących na miejscu przyszłej hali starych magazynów, a także wycinki drzew i krzew, kolidujących z planami budowy. Do obowiązków wykonawcy należy też przebudowa instalacji. Przetarg obejmuje także budowę parkingu, placu przed wejściem do hali i połączenie z istniejącymi ścieżkami rowerowymi i pieszymi, oraz nasadzenie nowej zieleni.

Hala golęcińska będzie służyć m.in. biegaczom, dyskobolom, kulomiotom i skoczkom. Odbywać mają się tam przede wszystkim treningi, rzadziej i sporadycznie organizowane mają tam być także zawody lekkoatletyczne. Widownia, umiejscowiona na antresoli ma pomieścić 300 widzów.

Za projekt hali odpowiada poznańska pracownia Archimedia. Inwestycja ma kosztować 30 milionów zł. Istnieje szansa, że część z tek kwoty uda się pozyskać ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.Oferty można składać do 25 maja 2018 r. Wybrany wykonawca będzie miał następnie 545 dni od momentu podpisania umowy, do momentu zakończenia budowy. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.
 

Reklama